O firmie

O firmie

Dzięki Ponad 35-letniej tradycji w zakresie przetwórstwa systemów poliuretanowych nasza firma jest obecnie wiodącym producentem elementów z pianki w Europie. Nowoczesna technologia w połączeniu z doświadczeniem pozwala zagwarantować Naszym Klientom najwyższą jakość, elastyczność oraz konkurencyjne ceny. W Wytwórni Pianek Poliuretanowych od 2005 roku funkcjonuje system zarządzania jakością zgodny z normą PN-EN ISO 9001.
Zaawansowany technologicznie i zautomatyzowany park maszyn oraz 4 linie produkcyjne umożliwiają nam produkcje wysokoseryjną. Najcenniejszym kapitałem naszego przedsiębiorstwa są ludzie, których wiedza i doświadczenie przekłada się bezpośrednio na sprawność działania organizacji oraz jakość naszych produktów.

Historia
Założenie firmy
Powstaje przedsiębiorstwo pod nazwą Pracowania Pomocy Dydaktycznych.
Rozpoczęcie produkcji pianek formowanych na dużą skalę
Nawiązanie współpracy z Zakładami Rowerowymi Romet S. A. oraz Zakładem Naprawczym Taboru Kolejowego. Zmiana nazwy na Wytwórnia Pomocy Szkolnych.
Początek współpracy z IKEA
Wysokośćoka jakość naszych produktów oraz terminowa realizacja zleceń umożliwiły nawiązanie współpracy z największą firmą meblarską na świecie. Wprowadziliśmy system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001, ponadto dostosowaliśmy działania firmy do standardów IWAY i IMUST.
Zmiana nazwy na Wytwórnia Pianek Poliuretanowych
Zmiana głównego profilu działalności Spółki pociągnęła za sobą zmianę nazwy.
Nowa siedziba firmy
Przeniesienie siedziby firmy połączone z przekształceniem przedsiębiorstwa ze spółki cywilnej, w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Rozbudowa hali produkcyjnej
Dzięki pozyskanym dotacją z UE stworzyliśmy Wydział Badawczo-Rozwojowy oraz rozbudowaliśmy hale produkcyjne wprowadzając zautomatyzowany proces produkcji pianek.
Materiały wibroizolacyjne - WIBROPUR
Wprowadzenie na rynek nowych produktów wibroizolacyjnych pod marką WIBROPUR. Otwarcie nowej automatycznej linii produkcyjnej.
Misja

Wykorzystując doświadczenie, profesjonalizm i ciężką pracę zespołu chcemy nadal być innowacyjnym przedsiębiorstwem, oferującym produkty, które sprostają rosnącym wymaganiom naszych partnerów. Inwestując w naszą firmę zwracamy uwagę na zrównoważony rozwój oraz na uzyskanie przewagi konkurencyjnej poprzez: innowacyjność, elastyczność oraz ograniczoną materiałochłonność. Nasze produkty kierujemy głównie dla klientów działających w branżach: meblarskiej, kolejowej samochodowej i budowlanej.

Jak powstaje nasz produkt?

Etap 1

Na podstawie danych wejściowych w postaci dokumentacji 3D przygotujemy dla Państwa ofertę na wykonanie pianek oraz niezbędnego oprzyrządowania. W przypadku braku dokumentacji nasz dział Projektowania i Wdrażania Produktów (przy pomocy skanera 3D) przygotuje model cyfrowy na podstawie otrzymanego wzoru pianki.

Etap 2

Na etapie wdrożenia projektu zostanie wykonana forma do produkcji pianek oraz pierwsze prototypy.  Oferowane przez nas produkty powstają na bazie autorskich receptur, natomiast parametry fizyczne, palnościowe i chemiczne są dobierane indywidualnie zgodnie z oczekiwaniami Klienta.

Etap 3

Przygotowane prototypy z pianki poliuretanowej wysyłamy do Klienta w celu akceptacji jakościowej. Po otrzymaniu akceptacji uruchamiamy produkcję seryjną.