O firmie

O firmie

Nasza firma zajmuję się przetwórstwem poliuretanów od ponad 35 lat. W tym czasie zapracowaliśmy na markę, która jest znana z jakości wyrobu, konkurencyjnych cen, oraz elastyczności. Dzięki czemu jesteśmy dumnym dostawcą największych i najlepszych firm na świecie. W Wytwórni Pianek Poliuretanowych wdrożony jest system zarzadzania jakością zgodnie z normą ISO 9001. Pracujemy według standardów IWAY, IMUST. Nasze produkty spełniają wymagania licznych norm,, które umożliwiają stosowanie naszych produktów na całym świecie.

Na park maszynowy składają się skaner 3d,dwie frezarki, pięć aparatów wysokociśnieniowych, trzy roboty trzy „karuzele”. Najcenniejszym kapitałem naszego przedsiębiorstwa są ludzie, których wiedza i doświadczenie przekłada się na jakość naszych produktów gotowych oraz sprawność działania organizacji.

Historia
Założenie firmy
Powstaje przedsiębiorstwo pod nazwą Pracowania Pomocy Dydaktycznych.
Rozpoczęcie produkcji pianek formowanych na dużą skalę
Nawiązanie współpracy z Zakładami Rowerowymi Romet S. A. oraz Zakładem Naprawczym Taboru Kolejowego. Zmiana nazwy na Wytwórnia Pomocy Szkolnych.
Początek współpracy z IKEA
Wysokośćoka jakość naszych produktów oraz terminowość zaowocowały współpracą z największą firmą meblarską na świecie. W tym czasie wprowadziliśmy ISO 9001; IWAY; IMUST.
Zmiana nazwy na Wytwórnia Pianek Poliuretanowych
Zmiana produkowanego asortymentu pociągnęła za sobą zmianę nazwy, na taką, która bardziej odpowiadała działalności przedsiębiorstwa.
Nowa siedziba firmy
Nowa siedziba firmy połączona z przekształceniem przedsiębiorstwa ze spółki cywilnej, w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Rozbudowa hali produkcyjnej
Zwiększenie mocy produkcyjnych poprzez rozbudowę hali produkcyjnej połączonej z automatyzacją procesów.
Materiały wibroizolacyjne - WIBROPUR
Wprowadzenie na rynek nowych produktów wibroizolacyjnych pod marką WIBROPUR. Otwarcie nowej automatycznej linii produkcyjnej.
Misja

Wykorzystując doświadczenie, profesjonalizm i ciężką pracę zespołu chcemy nadal być innowacyjnym przedsiębiorstwem, oferującym produkty, które sprostają rosnącym wymaganiom naszych partnerów. Inwestując w naszą firmę zwracamy uwagę na zrównoważony rozwój oraz na uzyskanie przewagi konkurencyjnej poprzez: innowacyjność, elastyczność oraz ograniczoną materiałochłonność. Nasze produkty kierujemy głównie dla klientów działających w branżach: meblarskiej, kolejowej i samochodowej.

Wizja

Poprzez jakość naszych wyrobów gotowych, terminowość realizacji zamówień oraz elastyczność naszego działania chcemy, żeby markę Wytwórnia Pianek Poliuretanowych nasi interesariusze  kojarzyli jako solidny, innowacyjny partner handlowy. Dzięki temu w ciągu następnych pięciu lat zamierzamy zwiększyć istotnie obroty z partnerami z branży samochodowej i kolejowej. Poprzez dywersyfikację rynków zbytu naszych wyrobów zamierzamy ustabilizować sytuację firmy na wypadek nagłych zmian otoczenia.

Jak powstaje nasz produkt?

Etap 1

Na podstawie danych wejściowych w postaci modeli cyfrowych przygotowujemy ofertę na wykonanie formatek oraz form. W przypadku, gdy dokumentacja cyfrowa nie istnieje, jesteśmy w stanie z pomocą skanera 3D stworzyć taki model na podstawie wzoru. Na tym etapie wspólnie z naszymi partnerami projektujemy elementy, które będziemy zatapiać w formatkach, takiej jak stelaże metalowe, elementy plastikowe, czy elementy drewniane.

Etap 2

Jeśli nasza oferta zostanie zaakceptowana przechodzimy do etapu wdrożenia projektu, w którym dane wejściowe przekładamy na oprzyrządowanie oraz gotowy produkt. Oferowane przez nas produkty powstają na bazie autorskich receptur, natomiast parametry fizyczne, palnościowe i chemiczne są dobierane indywidualnie do oczekiwań każdego klienta.

Etap 3

W etapie trzecim wysyłamy formatkę z pianki poliuretanowej spełniającą wymagania określone w etapie pierwszym, wraz z wymaganą dokumentacją do naszego klienta. Po akceptacji wzorów uruchamiamy produkcję seryjną.